??????? Deutsche English

Historia firmy

Zaczynaliśmy od… placów obwoźnych. Dziś jesteśmy jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w branży meblarskiej.
Okres transformacji ustrojowej po 1989 r. to czas, kiedy Wioletta i Wojciech Kędziora, dzięki swojej przedsiębiorczości i ciężkiej pracy, zaczęli wykorzystywać szanse jakie wówczas powstawały w nowej rzeczywistości. Zaczynali od handlu na placach obwoźnych. Prowadzili sklep spożywczy. Zdobyte wtedy doświadczenie było swoistą szkołą nie tylko przedsiębiorczości, ale przede wszystkim budowania relacji i tego, iż w biznesie (nawet tym najmniejszym) najważniejszy jest człowiek. To dewiza przyświecająca wszystkim kolejnym decyzjom biznesowym Państwa Kędziorów.

I tak, momentem przełomowym okazuje się być rok 1997. Wtedy to w Kruszwicy powstaje sklep 5-10-15 z odzieżą dziecięcą. Z czasem powstają podobne punkty w Inowrocławiu, Bydgoszczy i Toruniu. Osiem lat później firma przechodzi na system franczyzy i wówczas otwierane są sklepy: Hot-Oil (Inowrocław, Toruń) Coccodrillo i House w Inowrocławiu. To nieocenione doświadczenie, które pozwoliło doskonale poznać tę branżę oraz potrzeby sieci odzieżowych potrzebujących dobrej jakości mebli sklepowych, w nowoczesnym designie, ale jednocześnie w konkurencyjnej cenie. To była nisza, którą z powodzeniem udało się zagospodarować. Zakład powstał w 2008 r. w Kruszwicy. W pomieszczeniach po byłej rozlewni oranżady, na 300 m kw. mieściła się stolarnia i dział obróbki metalu. I tutaj ponownie ciężka praca, uczciwość tak wobec klientów, jak i pracowników, dały efekty. Przedsiębiorstwo się rozwijało. Kontrahenci nam zaufali. Już w 2012 r. do hali po byłej mleczarni w Kruszwicy przeniesiono stolarnię oraz lakiernię mokrą. Rozbudowano również dział ślusarni. To oznaczało nowe możliwości i dalszy rozwój. Rok później powołano spółkę KMW-Invest i w wówczas nowo powstałej Galerii Solnej udało się otworzyć salony marek: Coccodrillo, Medicine, Quiosque, 4F. Powstały również sklepy Coccodrillo w bydgoskiej Galerii Pomorskiej i Zielonych Arkadach.
Zaufanie klientów, którzy coraz częściej nawiązywali z nami współpracę i doceniali wysoką jakość oferowanych mebli, oznaczało systematyczny rozwój. W konsekwencji koniecznością stał się zakup kolejnych terenów oraz hal produkcyjnych. W 2014 r. udało się dokonać takich inwestycji w Inowrocławiu. To tam przeniesiono cały zakład. Był to duży impuls do tego, aby zwiększyć zatrudnienie oraz zainwestować w nowoczesny park maszynowy.

W czerwcu 2018 r. oddana została do użytku hala produkcyjno-magazynowa, w której znajduje się laser do obróbki profili i blach oraz giętarka trzpieniowa. W najbliższych planach jest jeszcze dobudowa hali o pow. 2000 m kw., do której zostanie przeniesiony magazyn wyrobów gotowych oraz zakład obróbki metalu.

Copyright KMW Invest 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.