Przejdź do treści
KMW-INVEST » Projektowanie wnętrz biurowych – jakie są najnowsze trendy i jak wpływają na wydajność pracowników?

Projektowanie wnętrz biurowych – jakie są najnowsze trendy i jak wpływają na wydajność pracowników?

Modele pracy zdalnej i hybrydowej w ostatnich latach zyskały ogromną popularność. Taki tryb wiąże się z poszerzeniem możliwości zarówno dla pracowników, jak i firm, jest jednak również wyzwaniem z organizacyjnego punktu widzenia. Zmiany w trendach dotyczących zatrudnienia mają wpływ także na projektowanie przestrzeni biurowych, które przy mniejszej frekwencji zmieniły swój charakter.

Aranżacja biur sprzyjających integracji zespołów

W firmach, które zdecydowały się na umożliwienie wykonywania części pracy z domu, zmieniły się oczekiwania osób zatrudnionych. Projektowanie przestrzeni biurowych powinno sprzyjać socjalizacji i kreatywnemu działaniu w grupach. Podczas tworzenia aranżacji nie należy się już zastanawiać nad zmieszczeniem jak największej liczby stanowisk. Otwarte przestrzenie, przytulny wystrój i sale sprzyjające integracji zespołów przyczyniają się do zwiększenia wydajności — zwłaszcza u pracowników, którzy przychodzą do biura sporadycznie i w konkretnym celu.

Strefy ciszy i pokoje skupienia – trend sprzyjający efektywności

Zatłoczone, głośne sale przechodzą już do lamusa. Dzisiejsze koncepcje aranżacji biurowych coraz częściej uwzględniają projektowanie wydzielonych przestrzeni, w których można spokojnie przeprowadzić rozmowę telefoniczną lub spędzić czas w ciszy i skupieniu. Kompaktowe pomieszczenia o funkcjonalnym, lecz estetycznym wystroju sprzyjają efektywności i sprawnej realizacji obowiązków biurowych. Zapobiegają także zaburzaniu rytmu dnia innych osób.

Elastyczność i innowacja – priorytet w aranżacji przestrzeni biurowych

W projektowaniu profesjonalnych przestrzeni coraz częściej odchodzi się od sztywnych wzorców. Rzędy jednakowych biurek i foteli ustępują miejsca wygodnym fotelom, strefom coworkingu, a także mobilnym meblom, które można wykorzystać na wiele sposobów. Aranżacje biurowe zyskują cenną elastyczność, dzięki której niezależnie od liczby osób danego dnia dostępne miejsce można efektywnie wykorzystać. Transformacje przechodzi również estetyka – zamiast prostych brył i formalnych kolorów przedsiębiorcy coraz częściej wybierają przytulne, lecz przestronne wystroje pełne ciepłych barw i zieleni.

W KMW-INVEST staramy się iść z duchem czasu i na bieżąco obserwujemy kierunek, w jakim rozwijają się trendy wnętrzarskie w przestrzeniach profesjonalnych. Jeśli szukasz godnego zaufania kontrahenta, który wykona dla Ciebie meble na zamówienie, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy w realizacji Twojego projektu!

Otwórz czat
Możemy w czymś pomóc?
Dzień dobry!
Czy masz jakieś pytania?
Potrzebujesz pomocy?
Pisz śmiało. :)